Se souhlasem autorky nabízíme článek o neziskovkách, který plně vystihuje názor našeho politického hnutí. Stojí za přečtení již pro brilantní formulace p. Julišové.

Zřejmě si ani nedovedeme představit, co by následovalo, kdyby se nějaký politik, elita, nebo novinář, pustil do rozboru a analýzy skutečných aktivit, finančního hospodaření a reálných výsledků politických neziskovek, které jsou chráněné „shůry“ a pro své ryze politické poslání obdržely od zadavatelů doložku nejvyšších výhod. Svoji politickou činnost samozřejmě utilitaristicky maskují tzv. dobročinnosti zabalenou do humanistických frází. Přičemž při této kamufláži jim vydatně aktivisticky pomáhá mainstream potažmo propaganda. Okamžitá palba na potenciální kritiky ze strany těch, jejichž zájmy politické neziskovky intenzivně prosazují, by byla neskutečná! A to především proto, že to lze. Velcí ochránci neziskovek totiž mají možnost zasahovat do médií, mainstreamu, tedy do utváření veřejného mínění a veřejného souhlasu.

Politické neziskovky jsou tedy ideální nástroj k zajištění realizování nejrůznějších konstruktů pod maskou humanismu a dobroty. Jen těžko si lze představit, že skutečné mocenské struktury, které z podstaty logiky věci vždy hájily především své zájmy, se jednoho dne probudily a rozhodly se, že od této chvíle zcela změní svoji životní a politickou strategii a na prvním místě začnou bránit dobro světa.

Že se při této tzv. „neziskové“ činnosti ledaskdo šikovně napakuje, je další věc – z takto ošéfovaných politických aktivit logicky vyplývající a naplňující skutečný smysl a podstatu existence politických neziskovek.

Názorným příkladem je neziskovka Martina Rozumka – Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). Dotace této neziskovky činily skoro 22 milionů, přičemž skutečné výdaje na pomoc uprchlíkům (příspěvky fyzickým osobám) činily pouhých 1,316 milionů. „Zbytek“, tedy více než 20 milionů, jsou náklady této neziskovky. Jak je možné, že je toto legitimní a obhajitelné?

juličová

Změna pro lidi

1 Komentář

    • Zdeňka

      Po pravdě ? Nerozumím tomu ,ale vím ,že nás houpou na lžích a poklonkování EU. S ubytováním uprchlíků nesouhlasím ,jestli tu chtějí zůstat ať jdou pracovat. Proč je nezačlení do tvrdé reality našeho života?

      Odpovědět

Zanechat komentář

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Anketa

Co říkáte na nové návrhy Evropské komise na trvalé přerozdělování uprchlíků?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...