Brno
V nedávném rozhovoru „naše“ eurokomisařka Jourová žádala mladé lidi, aby nenechávaly svoje babičky a dědečky samotné u počítačů, jelikož je můžou tzv. nepravdivé informace, které …
harvanek, 15. 7. 2019 1396

V nedávném rozhovoru „naše“ eurokomisařka Jourová žádala mladé lidi, aby nenechávaly svoje babičky a dědečky samotné u počítačů, jelikož je můžou tzv. nepravdivé informace, které obdrží emailem, dostat do stavu strachu a hysterie.

„Už jsem mluvila s mladými youtubery, ať osloví svoje vrstevníky a vyzvou je, ať se baví s babičkou a s dědečkem. Ať je nenechávají samotné u počítačů, nenechávají je dostávat se do stavů strachu a hysterie. Nevidím za tím jen společenskou škodlivost toho, že distribuují nějaké lživé informace. Pro mě je to i obrázek toho, že máme seniory, kteří jsou tomu vystaveni kvůli tomu, že jsou s tím sami. To je obrovský společenský problém“, řekla eurokomisařka Jourová.

Dále nám komisařka vysvětluje, že „sic nebylo prokázáno, že by ze zahraničí směřovala do EU nějaká dezinformační kampaň, ale ukázalo se, že se k nám dostává trvalý proud dezinformací.“

Aby se v tom jeden vyznal, že :-)).

Myslím si, že takový styl rétoriky by si vůči lidem neměl dovolit žádný politik.Ani v duchu! Je to urážka mnoha starších lidí, plně schopných aktivního života a pracujících důchodců.

Právě naopak, znám spousty seniorů, kteří mají reálný náhled na politické dění, na rozdíl od mnoha lidí mladších věkových kategorií. Obrovské zkušenosti seniorů jsou podloženy možností srovnávat. Z předlistopadového režimu mají totiž hluboce zakořeněný smysl pro rozeznání propagandy.

Takže používat „výrazivo“, které je staví do role nesvéprávných jedinců, kteří nedokážou odlišit pravdu od lži, je dost hrubě zkreslující a hanlivé. Nehledě na fakt, že je mají poučovat mladí lidé bez životních zkušeností.

Nebude mít paní Jourová spíše problém s tím, že senioři nejsou tak lehce ovlivnitelní propagandou jako naše mládež? Některým nejspíše došlo, že jim pod rukama internet vytvořil informační kanál, který je mimo jejich dosah a kontrolu.

Takové články mě pobuřují, stejně i zavedení šmírování sociálních sítí, zákazy, blokace, hrozby a tím mizející svoboda slova. Co kdyby se „naše“ eurokomisařka zabývala tím, že existují nejen fake news, ale i překrucování dějin ve školách a masmediální manipulace mladých nezkušených lidí?

Pokud bychom měli číst mezi řádky tak se zdá, že senioři to nebudou mít vůbec lehké. Objevují se i informace o neposkytování plné zdravotní péče od určitého věku, někdo volá po tom, ať je jim zakázané volit… Nejen pro neustálé zvyšování věku odchodu do důchodu, ale i vzhledem k životní úrovni důchodců, budou muset senioři nejspíše do smrti pracovat.

Naštěstí jsou naši senioři svéprávní, mají občanský průkaz, věk je ničím nelimituje. Jediné, co je trápí, je zdraví, a proto jim přeji, aby jim vydrželo co nejdéle a na paní Jourovou se vybodli.

Peter Harvánek

Zdroj: https://harvanek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719587

CHCI ODEBÍRAT NOVINKY!

newsletters

    Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA Google Zásady ochrany osobních údajů | Podmínky služby