Návštěvnost, ale i TV sledovanost, 1. fotbalové ligy je každým rokem nižší. Není se čemu divit, když korupční skandály s „kapříky“ vlastně nebyly vyřešeny, vedení …
admin, 20. 2. 2016 808

Návštěvnost, ale i TV sledovanost, 1. fotbalové ligy je každým rokem nižší. Není se čemu divit, když korupční skandály s „kapříky“ vlastně nebyly vyřešeny, vedení ligy zůstalo nezměněno a jediný potrestaný se vrátil do manažerské funkce prvoligového klubu, jehož majitelem je, čistě náhodou, předseda FAČR(!).

Pokračující komercionalizace fotbalu přímo brání v růstu a získávání mladých talentů, taky vzhledem k menší šanci vidět krásu kvalitního fotbalu. Veřejnoprávní televize přenechala práva na přenos zápasů mužstev z čela tabulky 1. ligy privátní televizi O2 p. Kellnera. Proč se má běžný platící koncesionář veřejnoprávní TV dívat pouze na druhořadé nezajímavé zápasy? Cca 56 425 lidí, kteří mimo koncesionářské poplatky platí ještě p. Kellnerovi, se mohou dívat na kvalitní fotbal na O2 TV- např. Champions league UEFA- Bayern Mnichov v. Arsenal? Utkání mezi Českem a Islandem sledovalo na ČT sport 754 000 diváků ( 13x více). Proč má právo první volby zápasu, který bude přenášet, privátní O2 TV?

Proč veřejnoprávní televize nezajistí za miliardy, které od nás vybírá možnost sledovat kvalitní fotbalové zápasy?

Také z těchto důvodů má naše hnutí v programu provedení změn ve veřejnoprávních mediích tak, aby začaly pracovat pro lidi v ČR.

CHCI ODEBÍRAT NOVINKY!

newsletters

    Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA Google Zásady ochrany osobních údajů | Podmínky služby