Co je naší vizí?

Fungující společnost se slušnou životní úrovní obyvatel, kde každý zná svou roli, svá práva a odpovědnost. Dobré vládnutí a efektivní správa věcí veřejných.

Stát silný všude tam, kde silný má být, to znamená obrana, školství, zdravotnictví a ochrana sociálně slabých. Obnovit vliv státu na hospodářské procesy, energetický průmysl, pitnou vodu, nerostné bohatství a životní prostředí. Omezení bezbřehého liberalismu. Zastavení pro stát nevýhodné privatizace. Nastartovat aktivitu zdola směrem k regionálním ekonomikám.

Současnou formální demokracii změnit v reálnou podobu. Poměrný volební systém se stranickými kandidátkami s profláknutými politiky změnit na většinový, v malých jednomandátových obvodech s odvolatelnými politiky. Zabránit stavu, kdy vhozením lístku do urny dáváme bianco šek poslancům, které většinou neznáme a otevíráme jim tímto možnost 4 roky beztrestně lhát, nechat se korumpovat, vytvářet v Parlamentu strany, které v době voleb neexistovaly, rozdávat předražené zakázky kamarádům nebo schvalovat těsnou většinou zákony, které budou bezdůvodně ožebračovat ještě několik generací našich potomků atd.

Nebát se nasadit postroje bankám, zvýhodnit podnikatele a korporace, které mají sídlo v ČR, odvádějí zde daně a neodčerpávají miliardy dividend zahraničním akcionářům, zavedení celních kvót a barier k ochraně našich podnikatelů a zavedení majetkových přiznání.

CHCI ODEBÍRAT NOVINKY!

newsletters

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA Google Zásady ochrany osobních údajů | Podmínky služby