Soukromí nebo defenestrace. Jak je v našich krajích zvykem, tichým duchem zmizela aféra úniku emailové korespondence premiéra, jeho politického poradce Novotného a dalších spolupracovníků. V …
admin, 25. 2. 2016 664

Soukromí nebo defenestrace.
Jak je v našich krajích zvykem, tichým duchem zmizela aféra úniku emailové korespondence premiéra, jeho politického poradce Novotného a dalších spolupracovníků.
V mediích byly přetřásané morální aspekty zveřejnění soukromé pošty, ale kompletně byl potlačen a vlastně nekomentován skutečný obsah emailů premiéra. A je ticho po pěšině, vše je pod kobercem. Zveřejnění soukromé komunikace je s odpuštěním „prasárna“, ale pozor to se netýká komunikace státníka, který pomocí těchto mailů ovlivňuje naše životy.
Z mailů lze jednoznačně dovodit, že právník Radek Pokorný není jen kamarád premiéra Sobotky, ale také jeho spolupracovník. Dlouhodobě se o tom spekulovalo, ale oficiálně to bylo popíráno. Emaily dřívější spekulace potvrdily.
Jde o blízkého přítele Sobotky, takto společníka Bakalovy advokátní kanceláře Pokorný-Wagner, která připravovala za ministerstvo financí podklady pro Evropskou komisi ve věci nedovolené podpory při koupě OKD, kdy kupujícím byl p. Bakala. Byl to exemplární případ střetu zájmů, protože šlo o advokátní kancelář, která v té době zastupovala Zdeňka Bakalu, tedy kupujícího, na kterého byla stížnost směřována, a který měl nedovolenou podporu ve výši mnoha miliard státu uhradit.
Prodej státem vlastněných akcií OKD se měl, podle plánu této skupiny lidí, pokud možno odehrát ještě před vstupem do EU, aby se nemusel řídit evropským právem. Česká republika do EU vstoupila již 1. května 2004. Obchod se uskutečnil až v září 2004, tudíž se prodej nakonec odehrál už podle práva EU, které obsahuje článek o „nedovolené státní podpoře“. Na základě stížnosti pro nedovolenou státní podporu, kterou podala Penta, si EU vyžádala posudek o nedovolené podpoře státu.
Ministrem financí, odpovědným za prodej OKD a také za vypracování posudku pro EU, byl tehdy Bohuslav Sobotka, současný premiér. Toto ministerstvo, i když mělo k dispozici posudek NOVOTA, se obrátilo na právní kancelář Pokorný, Wagner & spol. Tato kancelář totiž pracovala současně pro Karbon Invest, který neměl žádnou motivaci prodej zpochybnit a na základě vyjádření zpracované touto kanceláří, EU neshledala žádný problém.
Další moment volající po rychlé brachiální reakci je dotaz státního tajemníka pro EU p. Prouzy            p. Novotnému, zda se má zeptat poradce p. Merkelové, co by chtěla od premiéra naší země slyšet v projevu na Humboltově universitě při jeho návštěvě SRN(!). Jde o jednoznačné přiznání, že politika našeho premiéra je podřízená p. Merkelové. Takového člověka jsme si zvolili, aby naši zemi zastupoval a reprezentoval.
Změna pro lidi je demokratické umírněné hnutí, ale taková rektální akrobacie od vrcholného představitele našeho státu nás nutí k ohlédnutí do historie.  Naši předci dobře věděli jak se s proradnými a zrádnými politiky vypořádat, měli dobrou tradici- defenestraci.
Vypichujeme jen dva příklady systémového poškozování státu, které se dají vysledovat z obsahu „soukromých“ emailů premiéra této země. Nikdo neví, kdy budou zveřejněny další jeho emaily. Před volbami? V této souvislosti se nabízí naléhavá otázka vydíratelnosti předsedy vlády! Nechť čtenář posoudí, zda je důležitější ochrana soukromí nebo je nadřazen veřejný zájem.

CHCI ODEBÍRAT NOVINKY!

newsletters

    Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA Google Zásady ochrany osobních údajů | Podmínky služby